وی اس تی ، مخفف Virtual Studio Technology که به معنای تکنولوژی استودیوی مجازی بوده

دانلود وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

با نام VST شهرت دارد. VSTi ها یا Virtual Studio Technology Instruments سازهای مجازی می باشند که در محیط یک هاست مانند نرم افزار های کیوبیس ، نوئندو و غیره یا به تنهایی در محیط ویندوز به صورت Stand Alone اجرا می شوند. همچنین وی اس تی های افکت جهت کار بر روی صدا ویرایش آنها مورد مصرف قرار می گیرند. VST اولین بار توسط شرکت Steinberg به جهان معرفی گردید که در حال حاضر محبوب ترین تکنولوژی در بین شرکـت های تولیدکننده سازها و افکت های مجازی بوده و از کیفیت بسیار زیاد بالایی برخوردار است. در حال حاضر برنامـه هایی مانند Cubase ، Nuendo ، FL Studio Sonar پروگرام های زیاد دیگر از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند.
تجربه ای ندارم. چه طور می توانم از این محصولات استفاده کنم؟

فروشگاه VstBase برنامـه های آهنگ سازی ، افکت ها سازهای مجازی (VST) را ارائه می دهد. گاهی Vst ها سینتی سایزرهای موجود در فروشگاه نیاز به هاست مناسب مانند کیوبیس سونار یا همان نرم افزار های موزیک سازی دارند. برخی دیگر به صورت Stand Alone بوده و لزومی به اجرا در هاست نداشته و در محیط سیـستم علت به تنهایی اجرا می شوند که جهت نوازندگی مناسب هستند . ابتدا چنانچه قصد رکورد ویرایش و کار بر روی صدا را دارید میبایست برنامـه ی مناسب با نیاز به عنوان هاست تولید و ساخت بکنید . هاست ها با توجه به نیاز سلیقه موسیقی ساز گزینش می شوند. در صورتی که تجربه ای در زمینه مصرف از این نرم افزار ها ندارید با بدست آوردن کمی تسلط با محیط آنها و آشنایی با امکاناتشان می توانید نسبت به تهیه و تولید یکی از هاست ها اقدام نمائید. با کمی گشت و گذار در انجمن های موزیک ایرانی و غیر ایرانی مشاهده کلیپ های آمورشی می توانید تا حدود مناسبی با این کالاها آشنا شوید.
ملزومات نواختن سازهای مجازی چیست ؟

نوازندگان سازهای صفحه کلید دار مانند پیانو براحتی می توانند از سازهای مجازی استفاده نمایند زیرا نواختن این سازهای مجازی تنها به وسیله کیبوردها یا میدی کنترلر ها امکانپذیر است. نوازندگان سازهای دیگر که تسلط بر سازهای صفحه کلیددار ندارند می توانند با بدست آوردن کمی تسلط بر این دسته سازها از سازهای مجازی در سیـستم علت استفاده نمایند. در کل جهت نواختن سازهای مجازی نیاز به MIDI Controller یا Keyboard است . همچنین این بایستی توجه داشت مصرف از وی اس تی ها نیازمند کارت صوت مناسب و میزان مناسبی حافظه رم است . کارت صداها بر طبـق قدرت پردازش صدا دسته بندی می شوند و قابلیت ASIO که در کارت صداها وجود دارد رابط بین کارت صدا و برنامـه است باعث رفع تاخیر بین کارت صدا و میدی کنترلر یا به طور کل تنظیم Buffer Size می شود . این درایور نقش پل ارتباطی مستقیم را ایفا می نماید در وقت نواختن سازهای مجازی بوسیله میدی کنترلر ، تاخیر به وجود آمده در حالت معمولی را از بین می برد. در کارت صداهای معمولی می توان از درایور Asio4All استفاده نمود که می تواند تا میزان توان کارت صدا این تاخیر را از بین ببرد. همچنین برخی از وی اس تی آی ها به اندازه بالایشان میزان بسیار زیاد ی از حافظه رم سیستم شما را اشغال خواهند کرد. جهت دستیابی به با کیفیت ترین حالت برای مصرف روان تر ، زود تر و در کل مصرف بی دردسر از Vst ها مصرف از کارت ولوم پیشرفته ، سیـستم علت 64 بیتی ، و رم حداقل 6 گیگابایت پیشنهاد می شود.
سفارش به دستم رسیده و حاوی فایل نصب یا اجرایی نیست. چه طور مصرف کنم ؟

احتمـا ل دارد محصولی که سفارش دادید تحت سمپلرها قابل اجرا باشد یا به صورت Wav یا اکسپنشن بوده یا مختص نرم افزار ی ویِژگزینشه باشد. کالاها ی که تحت سمپلرها اجرا می شوند نیازی به نصب ندارند فقط می بایست آنها را در سمپلر مورد نیاز ADD LIBRARY و با به صورت دستی لود نمود. منظور از سمپلرها , KONTAKT , Engine و غیره است . جهت اجرای بانک این سمپلرها می بایست سمپل ها را در آنها لود نمائید. راهنمای مربوط به هرکدام از سمپلرها در محصولی که سفارش داده اید موجود است. چنانچه محصول خریداری شده شما اکسپنشن است ، باید فایل ها را طبق روش فارسی موجود در محصول در پوشه مربوطه کپی نمائید.
در زمان اضافه کردن بانک به KONTAKT با پیام No library found مواجه می شوم. علت چیست؟

گاهی از کالاها تحت کانتکت قابلیت ADD LIBRARY ندارند می بایست به صورت دستی دز تب FILES اجرا گردند. جهت اجرای دستی می بایست از تب نام برده شده به پوشه مهم محصول رفته از پوشه مهم یا از پوشه Instruments بانک ها را لود نمائید. ما همچنان سعی کرده ایم به طور اختصاصی جهت برخی از کالاها تحت کانتکت که قابلیت ADD LIBRARY را ندارند این قابلیت را ایجاد کنیم. در صورتی که محصول خریداری شده شما این قابلیت را ندارد می توانید هر از چندبعضی با مراجعه به صفحه همان محصول در فروشگاه از اضافه شدن این قابلیت به محصول آگاه شوید و به طور آنرا دریافت نمائید.
در لود بانک کانتکت با پیام زیر مواجه می شوم ؟ علت و راه حل چیست ؟
"This Patch is encrypted and cannot be loaded unless the respective library registered properly"

علت این مساله ، قدیمی بودن نسخه کانتکت شما است . برای رفع این مساله می بایست کانتکت فعلی را از سیستم خود "حذف نصب" بکنید و ورژن را نصب نمائید. همچنین چنانچه فایل آپدیت کانتکت نو را در اختیار دارید بدون نیاز به حذف بانک موجود در سیستم می توانید آپدیت را نصب بکنید تا به صورت اتوماتیک ورژن سمپلر شما ارتقاء یابد. بعد از نصب ورژن بار محصول مورد نظر را از کانتکت حذف مجددا ADD نمائید. نصب مجدد یا آپدیت کانتکت باعث از بین رفتن بانک محصولات ی که از قبل در آن داشته اید نخواهد شد. توجه نمائید اگر آپدیت نصب بکنید دیگر از Control Panel ویندوز قادر به Uninstall سمپلر Kontakt نخواهید بود باید به صورت دستی از سیستم ( حاوی فولدرها رجیستری ویندوز ) حذف نمائید که نیاز به دانش کافی دارد. اگر به این کار آشنا نیستید حتمـا از کارشناس آموزش ی بگیرید تا به ویندوز شما آسیب ای وارد نشود.

همچنین پیام خطای زیر نیز به همین است :
"This patch is corrupt and cannot be loaded"
روش نصب VST PLUGIN ها در هاست چگونه است ؟

روش نصب در پروگرام های گوناگون

Fl Studio

در نرم افزار اف ال ، مسیر زیر را دنبال بکنید :

ابتدا فایل .dll وی اس تی می بایست در پوشه Vstplugins برنامـه اف ال که در محل نصب نرم افزار قرار دارد قرار گیرد. در زمان نصب وی اس تی ها ، مکان نصب VstPlugin ها از شما پرسیده می شود. در صورتی که می خواهید در پروگرام اف ال از آن استفاده بکنید بایستی مسیر را به پوشه VstPlugins اف ال تغییر دهید تا dll در آنجا قرار گیرد.

سربرگ Channel / Add One / More .. پس Refresh را کلیک بکنید . نام های قرمز وی اس تی های جدید هستند که جهت استفاده از آنها تیک کنار آنرا می بایست روشن بکنید .

Nuendo - Cubase :

سربرگ Devices / Plug-in information

پس VST 2x plug-in paths باز بکنید مسیر نصب وی اس تی ها را ADD نمائید OK بکنید . پس بر روی UPDATE کلیک بکنید .

مسیر پیش فرض وی اس تی های کیوبیس و نوئندو پوشه زیر است که برای راختی می توانید وی اس تی های را در این فولدر نصب نمائید تا نیازی به اضافه کردن دستی آنها نباشد.

C:ProgramFiles (x86) Steinberg VstPlugins

Sonar

سربرگ Edit > Preferences > File - VST Settings.

پس زیر VST Scan Folder(s), روی ADD کلیک بکنید و پوشه مربوط به وی اس تی را اضافه نمائید.

پوشه وی اس تی های سونار با توجه به 32 بیت یا 64 بودن برنامـه :

Sonar's 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)CakewalkVstPlugins


* Sonar's 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesCakewalkVstPlugins


* Third-party 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)VstPlugins


* Third-party 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesVstPlugins

َAdobe Audition

سربرگ Effects > Audio Plug-in Manager

در بخش VST Plug-in Folders بر روی ADD برای معین کردن مسیر دستی پلاگین که می خواهید اسکن شود کلیک بکنید .پلاگین هایی که می خواهید در Audition مصرف نمائید را گزینش و OK بکنید .