نکاتی با اهمیت جهت گزینش عطر مناسب شما

چگونه عطری مناسب گزینش کنیم؟
گزینش عطر یکی از پیچیده ترین خریدهای شاید . دیدن تعداد زیاد ی عطر یکجا و بوییدن انواع آن وقت خرید، فرد را گمراه می نماید .
عطر مناسب


منبع عطر و ادکلن لوکس بایر

عطر مناسب

ممکن است شما هم با این مساله مواجه شده باشید. برخی وقتها اوقات پیش می آید که بعد از خرید عطر متوجه می شوید این، آن چیزی که می خواستید نیست یا احتمالا از پخش بوی بالایی برخوردار نباشد.

راز ماندگاری عطرها

گزینش عطر یکی از پیچیده ترین خریدهای شاید . دیدن تعداد بسیار زیاد ی عطر یکجا بوییدن انواع آن خرید، شخص را گمراه می نماید . شاید شما هم با این مساله مواجه شده باشید.

گاهی اوقات پیش می آید که بعد از خرید عطر متوجه می شوید این، آن چیزی که می خواستید نیست یا احتمالا از پخش بوی بالایی برخوردار نباشد و ماندگاری آن کم باشد اما فراموش نکنید هرکاری فوت فن ویِژگزینشه خودش را دارد. انتخاب عطر باید مد نظر داشته باشید که مارک عطر دلیل بر معطر بودنش نیست.

اندکی طاقـت کنید

همشه زمان خرید عطر، ابتدا آن را آزمایش بکنید اما عجله نکنید مدتی طاقـت کنید چون ویژگی عطرها این است که بعد از چند دقیقه بوی آن ها مفرق خواهدشد؛ آزمایش بوی اولیه بوی نهایی.

بوی اولیه، بویی است که عطر در همان لحظه دارد و بوی نهایی که اصل کاری همین است، بویی است که بعد از چند دقیقه معلوم می شود. عطر را حتمـا روی پوست آزمایش بکنید .

زمانی که بوی عطر با بوی طبیعی بدن شما آمیخته شود، ایجاد بوی مفرق ی خواهدکرد با این کار، گزینش بهتری خواهید داشت. حواس تان باشد که بیش از دو یا سه نوع عطر را خرید تست نکنید، چون بوها مخلوط شده و نمی توانید انتخاب درستی داشته باشید.

نگهداری از عطر

جهت آنکه عطر سالم بماند، آن را در دمای خیلی پایین نگه ندارید. عطر می بایست جایی دور از نور خورشید و در مکانی تاریک نگه داشته شود. اما رایحه عطر به مرور زمان تغییر می نماید کمتر می شود.

عطر و فصل

سعی بکنید عطر خود را متناسب با فصل انتخاب بکنید . در فصول سرد از رایحه های ملایم مصرف بکنید زیرا در این زمان عطرها ثبات بیشتر دارند و در فصل تابستان و گرم، رایحه های تند را انتخاب بکنید .

ماندگاری عطر

برای ماندگاری رایحه عطر، آن را چندین بار استفاده بکنید . پس مدت زیاد ی از بوی آن لذت خواهیدبرد.

برای پخش مناسب بوی عطر، همـواره آن را در جاهایی از بدن که نبض دارد بزنید؛ نقاطی که جریان خون قوی پوست گرم تر از دیگر نقاط بدن است مانند: مچ دست، پشت گوش، قفسه سینه، گردن، پشت زانوها و درون آرنج ها. ضمن این که به میزان روغن موجود در عطر هم مد نظر داشته باشید ، عطری که دارای روغن بیشتری است، گـران تر و ماندگارتر است.

قوی ترین عطرها دارای حداقل 22 درصد روغن است و باید از این نوع عطرها به میزان کم استفاده شود، چون زیاد قوی است.

بهتر است عطر را در هوای رو به روی اسپری کرده از آن رد شدن بکنید . با این کار عطر به طور یکنواخت روی بدن شما می نشیند.

به عطر اعتماد داشته باشید. شیشه عطر یا ادکلن را روی خالی نکنید. تنها یا دو پاف از عطر کافی است. میزان کمی از آن مصرف بکنید ولی به یاد داشته باشید که بعد از استعمال قرارگرفتن در معرف خورشید ، منجر به کاهش رایحه می شود.

1- پوست سالم بیشتر شدن بوی عطر

یکی از رموز استفاده موفق از کالاها آرایشی و زیبا یی، پوست سالم است. قبل از استفاده از عطر بایستی پوست را پاک بشویید. چنانچه بوی بدن شما به شکلی است که اثر عطر را از بین می برد قبل از به کار بردن عطر از محصولات بهداشتی مناسب مصرف نماید .

بوبرهایی با رایحه ملایم بوی عطر شما را نمی پوشاند، بلکه آن را افزایش می دهد. بوبرها هر نوع بوی عرق را از بین می برد باعث می شود که رایحه عطر به بهتر ی بدن شما را معطر نماید .

دقت بکنید که عطر را در جایی که ماده بوبر یا ضدعرق مصرف کرده اید، به کار نبرید.

قبل از استفاده از عطر مطمئن شوید که خراش زخم روگیم بر روی پوست ندارید، زیرا ترکیب عطر با مایعات بدن باعث ایجاد بوی نامطبوع شود.

2- ایجاد رطوبت برای ماندگاری عطر

عطرها در محیط مرطوب ماندگاری زیادتری دارند. قبل از استفاده از عطر، ابتدا حالت پوست خود را بررسی بکنید ؛ آیا پوسته پوسته خشک است یا مرطوب و سلامت است. از یک مرطوب کننده جهت پوست خشک تان مصرف بکنید تا به ایجاد رطوبت نرمی پوست شما یاری کند.

توجه داشته باشد که کرمی گزینش بکنید که مشابه بوی عطر شما باشد. اما مجوز بدهید تا کرم نرم کننده به خوب ی توسط پوست تان جذب شود. عطر را بر روی بدن خود بپاشید اطمینان حاصل بکنید که در بخش های مهم قرار گرفته است تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.

اگر پوست تان خشک است بعد از زدن کرم مرطوب کننده، خشک باقی می ماند؛ می بایست عطر را در طول روز و شب در نقاط مختلف بدن تکرار بکنید ؛ زیرا پوست خشک عطر را می مکد و رایح آن را زودتر از بین می برد. طبیعتا بوهای تند بیشتر از بوهای ملایم ماندگاری دارد. پس در گزینش عطر خود دقت بکنید .

نکات کاربر دی

• بعضی افراد عطری ویژه خود گزینش استعمال می کنند. بدین ترتیب هر زمان، کسی بوی آن عطر را استشمام نماید ، یاد آن ها می افتد.

• عطر را به پشت گردن اسپری بکنید تا هر زمان که به موهای تان دست کشیدید بوی عطر بلند شود.

• چنانچه به هر دلیل ی از مصرف مستقیم عطر یا ادکلن خوش تان نمی آید، از شامپو بدن معطر و لوسیونی با بوی مشابه مصرف بکنید .

• هرکسی ، محدوده ای از بو جهت دارد که نسبتا به اندازه درازای دست است. هیچ کس نبایستی بوی شما را حس نماید مگر اینکه وارد این محدوده شود.

• مچ دست ها را به هم نمالید. چون گرمایی که ایجاد می شود عطر را از بین می برد.

• نگـران فاسدبودن عطرها نباشید اولا که عطر بین 5 تا 12 سال تاریخ انقضاء دارد. ثانیا عطرهای فاسد دو رنگ می شود و روی عطرها لایه ای از روغن نقش می بندد./ پارسینه